top of page

Catering dietetyczny — skuteczne sposoby na zwiększenie sprzedaży

Zaktualizowano: 30 sie 2023Raporty wskazują, że catering dietetyczny to jedna z najszybciej rozwijających się branż w Polsce, jednak po pandemii wiele firm zamknęło działalność. Teraz na rynku pozostały duże marki, które dysponują silnym zapleczem finansowym i technologicznym. W obliczu tak intensywnej konkurencji niezwykle ważne jest, aby firmy konsekwentnie dążyły do rozwoju i innowacji.


W tym artykule dowiesz się, jak zwiększyć sprzedaż Twojego cateringu dietetycznego.

 

Skuteczna prezentacja online

W dzisiejszych czasach strona internetowa staje się podstawowym punktem kontaktu z klientem. Dla użytkownika ważne jest, aby w łatwy i intuicyjny sposób znaleźć informacje jak menu diet, cennik czy rodzaj dostawy. Tworzenie klarownego i przejrzystego przekazu jest zatem niezbędne, aby zwiększyć możliwości przyciągnięcia nowych klientów i zoptymalizować konwersje.


Różnorodne kanały komunikacji drogą do klienta

Posiadanie profili w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn, stanowi kluczowy element strategii promocyjnej. Ma to znaczenie dla zwiększenia rozpoznawalności i zasięgu Twojego biznesu. Przykładem skutecznej strategii wykorzystania mediów społecznościowych jest Primate. Regularne publikacje postów organicznych i korzystanie z płatnych reklam pomaga zwiększyć zasięg tworzonych treści i dotrzeć do nowych odbiorców.


Buduj relacje z klientami

Oddanie swojego zdrowia w czyjeś ręce jest ważną decyzją. Zadbaj o to, aby klient poczuł się zaopiekowany nie tylko poprzez spersonalizowane menu, ale również dzięki profesjonalnej obsłudze klienta. Odpowiadaj mu na nurtujące pytania i wysłuchaj jego uwag. Gdy klient czuję się doceniony i zaopiekowany, staje się lojalny i wraca na dłużej.


Wyróżnij lojalność klienta

Zaproponuj program lojalnościowy. Zwiększy on powtarzalność zakupów i zbuduje silne relacje z klientami. Wpłynie również na zawartość koszyka zakupowego — klienci mają większą motywację do robienia zakupów, jeśli dostają za to nagrody. W Primate został wprowadzony mechanizm kodów polecających, który pozwala klientom dzielić się specjalnym kodem polecającym ze swoimi znajomymi. Każda strona korzysta z tej transakcji, zdobywając dodatkowe bonusy.


Ponadto Primate angażuje się w kampanie „user loss”, skierowane do klientów, którzy na pewien czas przestali korzystać z usług. W ramach tych kampanii oferowane są specjalne kody promocyjne, które mają na celu zachęcić klientów do ponownego skorzystania z usług. Takie działania służą utrzymaniu satysfakcji i lojalności klientów, co z kolei przekłada się na długotrwały sukces firmy.
Jak wykorzystać Flambia System do zwiększenia zysków Twojej firmy?


Dbanie o najmniejszy szczegół może być męczące. Dobranie skutecznego narzędzia zniweluje ten problem. Pomoże Ci w efektywnym realizowaniu strategii biznesowej oraz zwiększenia sprzedaży w Twojej firmie.


Sprawdzonym i docenianym narzędziem jest Flambia System. Oferuje wiele możliwości, które sprawnie pomogą Twojemu biznesowi.


Pomoc optymalizacji SEO

Flambia System to narzędzie, które zatroszczy się o Twoją stronę internetową, przekształcając ją w efektywną technikę sprzedaży. Nasi specjaliści dopilnują, by Twoja strona była zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych, ruchu na stronie i konwersji. Ponadto stale testujemy i optymalizujemy proces zakupowy (checkout), co przyczynia się do zwiększenia współczynnika konwersji.


Wszystko w jednym miejscu

Wygodna aplikacja Flambia System przysłuży się do bardziej efektywnego zarządzania z każdego miejsca, gdziekolwiek jesteś. Gwarantujemy 100% dokładności danych — zawsze wiesz, ilu klientów pozyskałeś, skąd przyszli i jakie generują dla Ciebie zyski. Jesteśmy w pełni zintegrowani z m.in. Google Analytics 4, Google Tag Managerem, Facebook Pixel. Nie ograniczaj się i planuj kolejne etapy rozwoju swojej firmy z Flambia System!


Wsparcie specjalistów

Flambia System zapewnia ciągłe wsparcie z dostępem do konsultantów. Nasz zespół składa się z praktyków. Pomożemy Ci w rozwoju firmy na każdym etapie — od zakupu produktów, aż po sprzedaż.


Razem z Flambia System możesz zwiększyć swoje przychody o ok. 20%. Skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia Flambia System, tak jak zrobiła to firma Primate i popraw sprzedaż poprzez pełną optymalizację działań swojego biznesu.bottom of page