top of page

5 metod na wykorzystanie Facebook Ads do optymalizacji konwersji dla Twojej firmy cateringowej

Facebook Ads to narzędzie marketingowe, które pomoże Ci dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. W zaledwie kilku krokach możesz pozyskać nowych użytkowników, co poprawi Twój wskaźnik konwersji.


Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na efektywne pozyskiwanie klientów dla Twojego cateringu.1. Targetowanie

Po co oferować się osobom, które i tak nie kupią Twojego produktu czy usługi? Przeanalizuj swoją grupę docelową, aby skuteczniej zarabiać. Sprawdzenie demografii, np. płeć, wiek, wykształcenie i lokalizacje oraz równie ważne kryteria takie jak zainteresowania i zachowania zakupowe użytkowników zwiększy Twoje dochody. Przykładem jest firma Primate, która dzięki odpowiedniemu określeniu grupy docelowej w reklamach na Facebooku, zwiększyła swoją bazę klientów skłonnych do zakupu ich produktów.


Sprawdzonymi strategiami na precyzyjne targetowanie grupy odbiorców w kampaniach dla cateringów są:

  • Osoby zainteresowane konkretnym rodzajem diety, np. dietą wegetariańską, ketogeniczną czy bezglutenową.

  • Osoby z konkretnych miast. Aby nie wykluczać pobocznych obszarów, warto wprowadzić kody pocztowe. Primate Diet w swoich reklamach uwzględnia około 20 000 kodów pocztowych, dzięki czemu żaden obszar, włącznie z miejscowościami przy większych miastach — nie jest pominięty.

  • Osoby o określonym wieku, np. użytkownicy w wieku 18+.


2. Optymalizacja reklam

Reklamy mają za zadanie sprzedać Twój produkt. Dla lepszej optymalizacji przeprowadzaj testy A/B, aby ustalić, która forma najlepiej działa w Twojej grupie odbiorców. Zmieniaj jeden element reklamy, takie jak treść, zdjęcie lub formę CTA, i sprawdź, która wersja przynosi lepsze efekty. Dobrą praktyką jest także ustawienie benchmarku kosztu na pozyskanie klienta. Firma Primate po podzieleniu użytkowników na aktywnych i powracających wyznaczyła średni koszt wpłaty. Jest to przykład, jak pomóc w zwiększaniu zysków Twojemu biznesowi.


3. Wykorzystanie remarketing

Remarketing pozwala na ponowne dotarcie do osób, które wcześniej miały już kontakt z Twoją ofertą. Reklamy kierowane do klientów, którzy są zainteresowani będą tańsze, ponieważ takie osoby posiadają wyższą świadomość Twojej marki i znasz już ich preferencje, co pozwoli lepiej dopasować ofertę.


Wykorzystując tę strategię, warto ograniczyć grupę odbiorców — zamiast targetować wszystkich użytkowników, którzy odwiedzili Twoją stronę, lepiej skorzystać z opcji tworzenia niestandardowych grup odbiorców. Dzięki temu można skuteczniej przypominać o ofercie oraz zachęcać do ponownego zakupu.


4. Wykorzystanie promocji

Promocje to niezwykle skuteczne narzędzie do przyciągania uwagi i zachęcania potencjalnych klientów do interakcji. Jednak w gąszczu innych promocji warto pomyśleć o unikalnym i kreatywnym podejściu — wyróżni Cię to na tle konkurencji. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie specyficznego święta poświęconego marce — np. Primate Diet obchodzi urodziny Małpy i z tej okazji wprowadza kody promocyjne, które świetnie działają i zawsze przyciągają nowych kupujących.5. Skorzystanie z pomocy marketingowych

W celu zwiększenia skuteczności kampanii reklamowej za pomocą Facebook Ads można skorzystać z różnych narzędzi i programów marketingowych:


Pixel Facebook: to narzędzie analityczne umożliwiające śledzenie aktywności użytkowników na stronie internetowej. Działa jako niewidoczny kod, który gromadzi dane dotyczące ruchu na stronie. Te informacje mogą być wykorzystane do personalizacji kampanii reklamowych oraz optymalizacji działań marketingowych.


Madgicx: Platforma marketingowa, która oferuje narzędzia do automatyzacji procesów reklamowych. Może pomóc w optymalizacji kampanii Facebook Ads poprzez analizę danych i dostarczanie ważnych informacji na temat efektywności i wyników reklam, a także śledzenie kluczowych wskaźników sukcesu (KPI) i identyfikację obszarów optymalizacji.


Canva: Narzędzie do projektowania graficznego, które może pomóc w tworzeniu atrakcyjnych i profesjonalnych kampanii reklamowych. W programie dostępne są szablony reklam, które zoptymalizowane są pod kątem różnych formatów, a do tego możliwa jest integracja z mediami społecznościowymi i bezpośrednie udostępnianie stworzonych projektów na Facebooku. Canva oferuje także bogatą bibliotekę zasobów graficznych, które firma może wykorzystać na swoich mediach społecznościowych.


Flambia System: System do zarządzania cateringiem dietetycznym to rozwiązanie optymalizujące wiele procesów biznesowych, w tym marketing. Flambia System oferuje 100% dokładność danych, co zwiększa skuteczność targetowania na Facebooku. Posiadanie tak szerokiej bazy informacji o klientach umożliwia tworzenie treści precyzyjnie dostosowanych do grupy docelowej. Ponadto korzystanie z Flambia System zapewnia ciągłe wsparcie i pomoc doświadczonego zespołu w zakresie rozwiązań marketingowych.Dzięki wdrożeniu powyższych punktów oraz współpracy z Flambia System — Primate Diet zwiększyło ilość swoich klientów. Dodatkowo retencja wzrosła aż o 12%, a średnia ocena dań podniosła się z 4,26 do 4,39.


Zobacz też jak udało się zmniejszyć foodcost o 22%.


Odkryj, jak Flambia System może pomóc w rozwoju Twojego marketingu oraz zwiększeniu skuteczności reklam w Facebook Ads.


bottom of page